Gebeliğinizi Vücudunuzdaki işaretlerden Tespit Edin

Hamile kalmak isteyen bir kadının ay hali zamanında tek gün dahi öteleme olsa zihninde canlanan yegane sual “hamilelik belirtileri nedir?” tarzında olacaktır, en sonunda adet akıntısı meydana gelirse bunun gibi zamanlar anne adaylarını üzer, buna ek olarak zaman zaman tekerrür ediyorsa yorar.
Doktorlar veya hemşireler en makul sonucu alabilmek hedefiyle evinizde testi yöntemiyle gebelik tahlili kontrolü yapılacaksa adet tarihinin üstünden asgari beş gün geçmesini ifade ediyorlar, lakin kesin sonuç kan testiyle elde ediliyor muhakkak.

Bir çok süreç bayanlar bakımından benzersizdir muhakkak lakin hamilelik süreci kadınların tümü için muhakkak çok mühim süreçtir. Hamileler meleklerini rahminde taşır gebelik süreci tamamında. İşte bu dönemde pek çok zahmet ve vefa örneği sunarlar. Baş ağrıları, çatlaklar veya bunlara benzer pek fazla sorun yaşayabilirler lakin bunların tümü gebe kadınların tümüne yakınında belirlenen basit gebelik belirtilerine dahildir. Kadınların hamilelik belirtileri nelerdir? ifadelerini yanıtlarken ifade edeceğimiz hamilelik belirtileri bu açıdan değerlendirilebilir.

Hamileliğin oldukça önemli habercisi adet halinin gecikmesi olsa bile belli başlı emareler aybaşı ötelenmesinden önce dahi hamile olduğunuza işaret edebilir. Unutulmaması gereken hamilelik belirtilerinin kadından kadına hatta gebelikten gebeliğe farklılık gösterdiğidir.

Hamilelik belirtileri denilince evvela hatıra gelen.
Ama yaşanan bu gecikme daima kesin olarak %100 gebe kaldığının bir emaresi kesin bir şekilde olmayabilir.

Açıklamak gerekirse; mental anlamda zayıf, hasta veya mayışmışsan, fazlaca düşük kiloluysan, hareketli bir işte görevdeysen ya da bölgesel değişikliklerden rahatsız oluyorsan adet gecikmen hamile olduğun ile ilgili kesin hüküm vermez.

Hamile kadınların çoğu genel olarak hamile kaldığını vücudundaki pek çok faklılıklardan fark edebilir. Bu değişiklikler; mide yanmaları, devamlı halsiz hissetmek, sebepsiz gerginlik, ağlama nöbetleri ya da nedensiz sevinç hali gibi zamansız duygusal değişmeler, göğüslerin büyümesi ve bazen acıyacak kadar dolgunlaşıp ağrı yapmaları, vücudun genel olarak ödem oluşması, kolların bacakların kalınlaşması, kasıklarda ağrıya benzer bir ağrı, mütemadiyen wc ihtiyacı, sırt sancıları, göz bebeklerinde genişleme, fazlalaşan akıntılar, idrar yolları problemleri şeklinde sıralanabilir. Genelde anne adaylarının tarif ettiği problemler aynı ay hali zamanındaki şikayetlere oldukça benzerlik gösterir. Bundan dolayı hamile olmak isteyen bayanların regl belirtilerini gebelikle birbirine karıştırmaları sıkça rastlanan durumdur.