Gebelik Hesaplama Aracı ve Miniğim Hangi Tarihte Dünyaya Gelecek?

Hamilelik dönemi şüphesiz bir anne adayının yaşamlarındaki en önemli dönemlerden biridir. 9 ay dönemi boyunca ümitle miniğini bekler anne, yavrusuyla karşılaşacağı zamanın hasretiyle yanar daima. Gebelik hesaplama aracıyla sırdaş gibi olur neredeyse. Bu dönem rahat ilerlemeyebilir tabi her mevzuda olduğu gibi bu mevzuda da zorluk yaşamadan mutluluğa kavuşulmıyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir bebek hayata kazandırmak için gebelikleri döneminde kendilerine ve bebeğinin sağlığına çok dikkat etmelidirler. bundan dolayıdır ki sık sık hastanelere muayeneye giderek bebeklerinin sağlığı ile ilgili bilgi edinirler ancak ayda bir gidilen bu kontroller zaman zaman yetmeyebilir. İşte bu hususta anneler hekim kontrollerinin yanında kendileri gebelik takibi yapmak isterler.

Gebelik döneminde daima sorulan suallerdendir: bebeğim hangi gün dünyaya gelecek? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlar gibi soruların hemen hemen tümünün cevabı gebelik hesaplama aracıyla bulunabilir.

Gebelik hesaplama programı belirlerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu aracın kusursuz çalışması yanında hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira müstakbel anneler haftalık hamilelik takibi yaparak içindeki meleğinin hafta hafta gelişimini ve neye benzediğini gözlemleyebilir.

Hamilelik dönemleri bütün kadınlar için farklıdır. Pek çok bayan çok rahat ve sorunsuz bir gebelik süreci seyrederken bir kısmı ise gebelik döneminde oldukça önemli problemler yaşamaktadırlar. Mide sorunları, halsizlik, baş dönmesi bu rahatsızlıklardan sadece bir kaçıdır.

Buna ek olarak gebeler hamilelikte salgın virüslere karşı da ek olarak dikatli olmalıdır. Zira bazı rahatsızlıklar anne karnındaki bebek üzerinde olumsuz tesir oluşturur ve sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Düzenli olarak gebelik takibi yapmanın bir diğer önemi de hamilelik süresince rastlanabilecek olası olumsuz durumlardan önceden bilgi sahibi olmanızdır. Böylelikle hamilelik döneminizden bilgi sahibi kalmanın yanı sıra şimdiye kadar bilinen gebelik süreci tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında üzerinde durulması gerekli olan diğer bir durum da; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada dönem kısmına son adet tarihinizin ilk gününü yazmanızdır. Zira hamilelik hesaplama yapılırken en çok yapılan hata son adet tarihi haricinde farklı takvim seçilmesidir.

Web ortamında oldukça fazla gebelik hesaplama yazılımı bulunmaktadır ve bunların bir çoğu stabil çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, gebelik haftası hesaplama vb. cümleler yazarak gebelik haftası hesaplayıcılara ulaşabilirsiniz. Böylelikle elde edeceğiniz oldukça fazla hesaplayıcılar arasından en beğendiğinizi istediğiniz aralıklarla değerlendirebilirsiniz.

Gebelerin tümüne güvenli ve kolay hamilelikler dilerim.