Gebelik Hesaplama Programı ve Bebeğim Ne Zaman Dünyaya Gelecek?

Gebelik süreci hiç kuşkusuz bir anne adayının yaşamlarındaki en önemli süreçlerden biridir. gebelik süreci boyunca sabırla yavrusunu bekler anne adayı, miniğiyle kavuşacağı zamanın hayalini kurar hep. Gebelik hesaplama programıyla arkadaş gibi olur adeta. Bu dönem kolay ilerlemeyebilir muhakkak her hususta görüldüğü gibi işte bu mevzuda da zorluk yaşamadan mutluluğa kavuşulmıyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir evlat hayata kazandırmak amacıyla gebelikleri boyunca kendi sağlığına ve bebeklerine azami ölçülerde özen göstermelidirler. bundan dolayıdır ki mütemadiyen hastanelere kontrole giderek yavrularının son durumu hakkında bilgi alırlar ancak zaman zaman yaptırılan muayeneler her zaman tatmin etmeyebilir. İşte bu noktada anneler hekim kontrollerinin yanında kendileri hamilelik takibi yapabilirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: bebeğim hangi gün doğacak? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlara benzer suallerin hemen hemen tamamının cevabı gebelik hesaplama aracılığıyla bulunur.

Gebelik hesaplama aracı seçerken akılda tutulması gereken en önemli konu aracın düzgün çalışması yanında hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira anne adayları haftalık gebelik takibi yaparak rahmindeki bebeğinin haftalık olarak büyümesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu bilebilir.

Gebelik zamanları kadınların tümü için farklılık gösterir. Pek çok kadın oldukça huzurlu ve problemsiz bir gebelik süreci seyrederken bazıları ise hamilelik döneminde önemli sorunlar yaşamaktadırlar. Mide sorunları, halsizlik, hipertansiyon bu sorunlardan bazısıdır.

Buna ek olarak hamileler hamilelikte bulaşıcı hastalıklara göre de ek olarak tedbir almalıdır. Çünkü annedeki belli başlı virüsler bebek üzerinde negatif tesir oluştuması sonucunda bebeğın sağlığını etkileyebilir.

Hafta hafta hamilelik takibi yapabilmenin diğer önemi ise gebelik süresince yaşanabilecek olası negatif gelişmelerden önceden bilgi sahibi olmanızdır. Bu vesileyle hamilelik döneminizden haberdar olmanın yanı sıra bu güne kadar yaşanmış gebelik süreci tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında üzerinde durulması gereken diğer husus ise; gebelik hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü yazmanızdır. Çünkü hamilelik hesaplama yapıldığı sırada sıkça yapılan sorun son adet tarihi yerine farklı bir tarih veya tarihler girilmesidir.

İnternet ortamında çokça gebelik hesaplama yazılımı mevcuttur ve bu programların pek çoğu sorunsuz çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama gibi cümleler girerek uygulamalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu şekilde elde edeceğiniz oldukça fazla uygulamadan çok sevdiğinizi dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Hepinize mutlu ve kolay gebelikler dilerim.