Gebelik Hesaplama Programı ve Gebelik Döneminizi Ne Şekilde Takip Ediyorsunuz

Hamilelik dönemi kuşkusuz bayanların ömürlerindeki en özel süreçlerden biridir. 9 ay süreci boyunca sabırla miniğini bekler anne, meleğiyle tanışacağı zamanın hasretiyle yanar her zaman. Gebelik hesaplama aracıyla sırdaş olur adeta. Bu dönem çok da keyifli geçmez tabi pek çok konuda görüldüğü gibi bu hususta da zorluk yaşamadan mutluluğa erişilemiyor.
Bütün anne adayları sağlıklı bir evlat dünyaya getirebilmek gayesiyle gebelikleri döneminde kendilerine ve bebeğinin sağlığına çok önem vermelidirler. bundan dolayıdır ki sık sık hastanelere kontrole giderek bebeklerinin sağlığı ile ilgili bilgi alırlar lakin belli dönemlerde gidilen muayeneler bazı zamanlar yetmeyebilir. İşte bu durumda anneler doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak hamilelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: bebeğim ne zaman dünyaya gelecek? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlar gibi soruların hemen hemen tümünün yanıtı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunabilir.

Gebelik hesaplama programı seçerken dikkat edilmesi gereken en mühim husus aracın düzgün çalışıyor olması ve gebeliğin düzenli olarak takip edilebilmesidir. Çünkü anne adayları haftalık gebelik takibi yaparak rahmindeki yavrusunun haftalık olarak ilerlemesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu gözlemleyebilir.

Gebelik dönemleri kadınların tümü için farklıdır. Pek çok bayan çok keyifli ve sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirirken bazıları ise bu dönemde ciddi sorunlar yaşarlar. Mide sorunları, yorgunluk, baş dönmesi bunun gibi sorunlardan başlıcalarıdır.

Buna ek olarak anne adayı gebelikte bulaşıcı hastalıklara göre de ek olarak önlem almalıdır. Çünkü anne adayındaki belli başlı rahatsızlıklar bebek için negatif tesir oluşturarak sağlığını etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapabilmenin diğer önemi ise hamilelik sürecinde görülebilecek muhtemel negatif durumlardan önceden haberdar olmanızdır. Bu sayede gebelik döneminizden haberdar olmanın yanı sıra bu güne dek yaşanmış gebelik dönemi deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında özen gösterilmesi gerekli olan diğer konu ise; gebelik hesaplaması yaparken adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hamilelik hesaplama yapıldığı sırada sık sık rastlanan hata adet tarihinin son günü haricinde başka tarih veya tarihler girilmesidir.

İnternet ortamında fazlaca gebelik hesaplama uygulaması vardır ayrıca bunların pek çoğu sorunsuz çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 gibi cümleler girerek uygulamalara erişim sağlayabilirsiniz. Böylelikle elde edeceğiniz oldukça fazla uygulamadan çok beğendiğinizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Yararlı olması dileğiyle.