Gebelik Hesaplama Programı ve Hamile Bayanların Yoldaşı

Hamilelik zamanları hiç kuşkusuz anne adaylarının ömürlerindeki en değerli süreçlerden biridir. hamilelik dönemi boyunca ümitle bebeğini bekler anne, bebeğiyle rastlaşacağı günün hasretiyle yanar daima. Gebelik hesaplama aracıyla sırdaş gibi olur neredeyse. Hamilelik dönemi rahat ilerlemeyebilir tabi her hususta tecrübe edildiği gibi işte bu mevzuda da zorluk yaşamadan mutluluğa erişilemiyor.
Hamile hanımların hepsi sıhatli bir bebek hayata kazandırmak amacıyla hamilelikleri döneminde şahsi sağlığına ve yavrusunun sağlığına çok özen göstermelidirler. Bu sebeptendir ki mütemadiyen kadın doğum doktorlarına kontrole giderek yavrularının sağlığı ile ilgili bilgi edinirler ancak belli dönemlerde gidilen tetkikler zaman zaman yetmeyebilir. İşte bu hususta anne adayları doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak gebelik takibi yapabilirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: doğuma ne kadar kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlar gibi suallerin neredeyse hepsinin yanıtı gebelik hesaplama aracıyla bulunabilir.

Gebelik hesaplama uygulaması seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu programın doğru çalışması yanında hamileliğin haftalık olarak takip edilebilmesidir. Zira müstakbel anneler hafta hafta gebelik takibi yaparak karnındaki yavrusunun haftalık olarak gelişimini ve neye benzediğini gözlemleyebilir.

Hamilelik süreçleri her kadın için farklıdır. Pek çok bayan çok rahat ve sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirirken pek çoğu ise hamilelik döneminde önemli sıkıntılar yaşamaktadırlar. Mide bulantısı, bitkinlik, baş dönmesi bu rahatsızlıklardan bazısıdır.

Bunların yanı sıra anne adayı hamilelikte bulaşıcı hastalıklara göre de fazladan tedbirli olmalıdır. Çünkü bazı rahatsızlıklar anne karnındaki bebek üzerinde istenmeyen tesir oluştuması sonucunda sağlığını etkileyebilir.

Düzenli bir şekilde gebelik takibi yapabilmenin bir diğer önemi de gebelik dönemlinde görülebilecek muhtemel istenmeyen gelişmelerden evvelden haberdar olmanızdır. Bu sayede gebelik sürecinizden bilgi sahibi olmanın yanı sıra bu güne dek yaşanmış gebelik süreci bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında özen gösterilmesi gereken diğer bir konu da; gebelik hesaplaması yaparken adet olduğunuz son tarihin ilk gününü yazmanızdır. Çünkü hamilelik hesaplama yaparken sık sık görülen hata son adet tarihi haricinde başka takvim girilmesidir.

İnternet ortamında fazlasıyla gebelik hesaplama uygulaması mevcuttur ayrıca bu uygulamaların pek çoğu stabil çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 gibi cümleler girerek araçlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu şekilde ulaşabileceğiniz sayısız uygulamadan en beğendiğinizi dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Gebelerin tümüne huzurlu ve rahat hamilelikler temenni ederim.