Gebelik Hesaplama Uygulaması ve Faydalı Bir Uygulama Tavsiyesi

Hamilelik zamanları kuşkusuz kadınların yaşamlarındaki en değerli zamanlardan biridir. 9 ay süreci boyunca sabırla yavrusunu bekler anne adayı, yavrusuyla karşılaşacağı zamanın hayalini düşler daima. Gebelik hesaplama araçlarıyla sırdaş gibi olur neredeyse. Bu dönem rahat geçmez muhakkak bir çok konuda olduğu gibi işte bu hususta da zorluk yaşamadan rahata kavuşulmıyor.
Gebe kadınların tümü sağlıklı bir çocuk dünyaya getirebilmek gayesiyle hamilelikleri boyunca kendi sağlığına ve yavrusunun sağlığına çok özen göstermelidirler. Bu nedenledir ki sıklıkla doktorlara muayeneye giderek yavrularının sağlık durumu hakkında bilgi edinirler lakin zaman zaman yaptırılan bu muayeneler her zaman tatmin edici olmayabilir. Tam bu durumda anneler hekim kontrollerinin yanında kendileri gebelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: doğuma kaç gün kaldı? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlara benzer ifadelerin hemen hemen hepsinin yanıtı gebelik hesaplama aracıyla bulunabilir.

Gebelik hesaplama aracı belirlerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu programın kusursuz çalışması ve gebeliğin haftalık olarak takip edilebilmesidir. Çünkü hamile kadınlar haftalık gebelik takibi yaparak rahmindeki yavrusunun hafta hafta gelişimini ve neye benzediğini gözlemleyebilir.

Gebelik zamanları her kadın için farklılık gösterir. Pek çok kadın çok huzurlu ve sorunsuz bir gebelik süreci seyrederken bir kısmı ise hamilelik döneminde önemli problemler yaşarlar. Mide sorunları, bitkinlik, baş dönmesi bu problemlerden başlıcalarıdır.

Bunların yanı sıra anne adayı hamilelikte bulaşıcı virüslere karşı da fazladan tedbir almalıdır. Zira annedeki bazı rahatsızlıklar anne rahmindeki bebek için istenmeyen etki oluşturarak bebeğın sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapabilmenin diğer önemi ise hamilelik süresince rastlanabilecek olası olumsuz gelişmelerden evvelden bilgi sahibi olmanızdır. Böylelikle hamilelik durumunuzdan haberdar olmanın yanı sıra şimdiye kadar bilinen hamilelik süreci deneyimlerinden yarar sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında üzerinde durulması gereken diğer konu ise; gebelik hesaplaması yaparken adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Zira hamilelik hesaplama yapıldığı sırada sık sık rastlanan hata son adet tarihi girmesi gerekirken farklı tarih girilmesidir.

Web ortamında fazlasıyla gebelik hesaplama yazılımı bulunmaktadır ayrıca bu uygulamaların pek çoğu doğru çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 gibi ifadeler aratarak araçlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun gibi erişebileceğiniz çokça uygulamalar arasından en beğendiğinizi dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.

Bütün hamilelere güvenli ve kolay gebelikler temenni ederim.