Gebelik Hesaplama Uygulaması ve Gebelik Döneminizi Nasıl Takip Ediyorsunuz

Hamilelik dönemi hiç şüphesiz bayanların yaşamlarındaki en değerli dönemlerden biridir. gebelik zamanı boyunca ümitle yavrusunu gözler anne adayı, miniğiyle rastlaşacağı günün hasretiyle yanar daima. Gebelik hesaplama programlarıyla sırdaş olur neredeyse. Hamilelik zamnları çok da keyifli geçmez muhakkak her konuda görüldüğü gibi işte bu mevzuda da sıkıntı çekmeden huzura erişilemiyor.
Hamile anne adaylarının tümü sıhatli bir bebek dünyaya getirebilmek amacıyla gebelikleri boyunca kendi sağlığına ve bebeklerine azami düzeyde önem vermelidirler. Bu sebeptendir ki sıklıkla hastanelere muayeneye giderek bebeklerinin son durumu hakkında bilgi edinirler ancak zaman zaman yaptırılan muayeneler bazı zamanlar tatmin etmeyebilir. İşte bu noktada anne adayları hekim kontrollerinin yanında kendileri hamilelik takibi yapmak isterler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: doğuma kaç gün kaldı? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Buna benzer soruların neredeyse tümünün yanıtı gebelik hesaplama aracıyla bulunabilir.

Gebelik hesaplama uygulaması belirlerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu programın hatasız çalışması ve hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira anne adayları haftalık gebelik takibi yaparak içindeki meleğinin hafta hafta gelişimini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu bilebilir.

Hamilelik süreçleri her kadın için farklı farklıdır. Bir çok anne oldukça rahat ve sorunsuz bir gebelik dönemi seyrederken bir kısmı ise gebelik döneminde oldukça önemli sıkıntılar yaşamaktadırlar. Mide bulantısı, yorgunluk, tansiyon sorunları bunun gibi sorunlardan başlıcalarıdır.

Bunların yanı sıra anne adayı hamilelikte salgın virüslere karşı da ayrıca tedbirli olmalıdır. Çünkü anne adayındaki bazı hastalıklar anne karnındaki bebek üzerinde istenmeyen etki oluşturur ve sağlığını etkileyebilir.

Düzenli olarak hamilelik takibi yapabilmenin bir diğer önemi ise hamilelik süresince görülebilecek muhtemel olumsuz durumlardan önceden bilgi sahibi olmanızdır. Böylelikle gebelik döneminizden bilgi sahibi olmanın yanı sıra şimdiye dek tecrübe edilmiş hamilelik süreci bilgilerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında özen gösterilmesi gerekli olan bir diğer mevzu da; gebelik hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hamilelik hesaplama yapılırken en çok yapılan hata adet tarihinin son günü girmesi gerekirken başka takvim seçilmesidir.

Web ortamında sayısız gebelik hesaplama programı vardır ve bu programların pek çoğu sorunsuz sonuçlar vermektedir. Arama motorlarına gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 vb. cümleler yazarak araçlara erişebilirsiniz. Böylelikle bulabileceğiniz sayısız uygulamadan en sevdiğinizi dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Bütün hamilelere huzurlu ve kolay hamilelikler temenni ederim.