Gebelik Hesaplama Uygulaması ve Gebelik Hesaplama Aracıyla Meleğinizden Bilginiz Olsun

Hamilelik dönemi şüphesiz bayanların ömürlerindeki en önemli zamanlardan biridir. gebelik süreci boyunca ümitle miniğini bekler anne adayı, yavrusuyla kavuşacağı anın hayalini düşler her zaman. Gebelik hesaplama programıyla arkadaş olur adeta. Hamilelik süreci rahat ilerlemeyebilir tabi pek çok mevzuda tecrübe edildiği gibi işte bu mevzuda da çile çekmeden feraha varılamıyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir evlat hayata kazandırmak için gebelikleri sürecinde kendilerine ve yavrusunun sağlığına azami ölçülerde önem vermelidirler. bundan dolayıdır ki mütemadiyen hekimlere muayeneye giderek miniklerinin son durumu hakkında bilgi edinirler lakin zaman zaman gidilen bu muayeneler her zaman yetmeyebilir. İşte bu durumda anne adayları doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak hamilelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Hamilelik döneminde her zaman dile getirilen suallerdendir: doğuma ne kadar kaldı? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bu tür ifadelerin neredeyse tümünün yanıtı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunur.

Gebelik hesaplama programı seçerken akılda tutulması gereken en önemli husus programın düzgün çalışması yanında hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira müstakbel anneler haftalık gebelik takibi yaparak rahmindeki meleğinin haftalık olarak ilerlemesini ve neye benzediğini gözlemleyebilir.

Hamilelik dönemleri kadınların tümü için farklıdır. Pek çok anne çok huzurlu ve sorunsuz bir gebelik dönemi geçirirken bazıları ise gebelik döneminde önemli problemler yaşayabilirler. kusma, halsizlik, tansiyon düşmesi bunun gibi sorunlardan bazısıdır.

Yukarıdakilere ek olarak anne adayı gebelikte salgın virüslere göre de ayrıca tedbir almalıdır. Zira anne adayındaki bazı hastalıklar bebek için istenmeyen durumlar oluşturur ve bebeğın sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

Düzenli olarak hamilelik takibi yapmanın bir diğer önemi de gebelik sürecinde görülebilecek muhtemel negatif gelişmelerden evvelden bilgi sahibi olmanızdır. Böylelikle gebelik durumunuzdan bilgi sahibi olmanın yanı sıra bu zamana kadar bilinen hamilelik süreci bilgilerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında üzerinde durulması gereken diğer bir durum da; gebelik hesaplaması yaparken adet olduğunuz son tarihin ilk gününü yazmanızdır. Çünkü hesaplama yapıldığı sırada sık sık rastlanan sorun son adet tarihi yerine farklı bir tarih veya tarihler yazılmasıdır.

Web dünyasında çokça gebelik hesaplama programı bulunmaktadır ve bu programların pek çoğu doğru sonuçlar vermektedir. Google’a gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 vb. ifadeler girerek uygulamalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun gibi erişebileceğiniz sayısız hesaplayıcıdan çok beğendiğinizi dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.

Gebelerin tamamına mutlu ve kolay gebelikler temenni ederim.