Gebelik Hesaplama Yazılımı ve Hafta Hafta Gebelik

Gebelik süreci kuşkusuz kadınların yaşamlarındaki en özel zamanlardan biridir. gebelik zamanı boyunca sabırla yavrusunu gözler anne adayı, yavrusuyla tanışacağı günün hayalini kurar daima. Gebelik hesaplama programıyla dost olur neredeyse. Hamilelik dönemi kolay geçmez mutlaka bir çok mevzuda tecrübe edildiği gibi bu konuda da zorluk yaşamadan rahata kavuşulmıyor.
Bütün anne adayları sağlıklı bir çocuk dünyaya getirebilmek amacıyla hamilelikleri döneminde kendilerine ve bebeklerine azami düzeyde özen göstermelidirler. Bu sebeptendir ki sıklıkla kadın doğum hastanelerine muayeneye giderek miniklerinin sağlığı ile ilgili bilgi edinirler lakin belli dönemlerde yaptırılan bu kontroller zaman zaman tatmin etmeyebilir. Tam bu noktada anne adayları doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak gebelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: doğuma kaç gün kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bu tür soruların hemen hemen tamamının yanıtı gebelik hesaplama aracı ile bulunur.

Gebelik hesaplama programı belirlerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu programın hatasız çalışması yanında hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira hamile kadınlar hafta hafta gebelik takibi yaparak karnındaki yavrusunun hafta hafta büyümesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu takip edebilir.

Gebelik zamanları her kadın için farklı farklıdır. Pek çok anne adayı oldukça rahat ve sorunsuz bir gebelik süreci seyrederken bir kısmı ise bu dönemde oldukça ciddi sorunlar yaşayabilirler. Mide sorunları, halsizlik, hipertansiyon bunun gibi problemlerden sadece bir kaçıdır.

Bunlara ek olarak hamileler hamilelikte salgın hastalıklara karşı da ayrıca dikatli olmalıdır. Zira hamilelerdeki belli başlı hastalıklar bebek üzerinde negatif durumlar oluştuması sonucunda sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapabilmenin diğer önemi de hamilelik dönemlinde rastlanabilecek olası olumsuz durumlardan evvelden haberdar olmanızdır. Bu vesileyle gebelik durumunuzdan bilgi sahibi olmanın yanında bu güne kadar bilinen gebelik dönemi tecrübelerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında dikkat edilmesi gereken diğer bir durum da; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada tarih kısmına son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hamilelik hesaplama yaparken en sık yapılan hata adet tarihinin son günü girmesi gerekirken farklı takvim seçilmesidir.

Web ortamında oldukça fazla gebelik hesaplama programı vardır ayrıca bu programların pek çoğu doğru çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 gibi kelimeler girerek araçlara erişebilirsiniz. Bu şekilde erişebileceğiniz çokça uygulamadan çok sevdiğinizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle.