Hamilelik Emareleri İle İlgili Bilmek İstediğiniz Şeylerin Tamamı

Bir evlat sahibi olmak arzusundaki bir kadının ay hali tarihinde tek gün dahi gecikme gözlemlense aklında canlanan tek soru işareti “hamilelik belirtileri nelerdir?” gibilerinden olacaktır, süreç bitiminde ay hali akıntısı belirirse bunun gibi zamanlar hanımları canını sıkabilir, buna ek olarak dönemsel olarak tekrarlıyorsa yorgunluğa sebep olur.
Doktorlar veya hemşireler kesin sonucu verebilmek hedefiyle evde idrar tahlili aracılığıyla hamilelik testi uygulaması yapılacaksa adet tarihinin üstünden en az 5 gün geçmesini öneriyorlar, lakin net bir karar kan tahliliyle çıkıyor muhakkak.

Pek çok dönem kadınlar açısından eşsizdir muhakkak ancak bebek bekleme dönemi kadınların tümü için ayan beyan en önemli dönemlerdendir. Anne adayları bebeklerini içinde barındırır 9 ay boyunca. Bu zamanlarda çokça emek ve fedakarlık örneği abidesi olurlar. Baş ağrıları, baş dönmeleri veya bunun gibi pek fazla sıkıntı ile karşılaşabilirler ancak bunların tamamı gebe kadınların neredeyse tamamında görülen basit hamilelik belirtilerindendir. Hamilelerin hamilelik belirtileri nelerdir? ifadelerini yanıtlarken izah edeceğimiz hamilelik belirtileri bu açıdan kabul edilebilir.

Gebeliğin oldukça önemli habercisi adet gecikmesi olsa bile bazı belirtiler adet ötelenmesinden önce bile gebe olduğunuza işaret edebilir. Hatırdan çıkarılmaması gerekli olan hamilelik belirtilerinin insandan insana hatta gebelikten gebeliğe farklılık göstereceğidir.

Hamilelik belirtileri deyimiyle öncelikle aklımıza gelen.
Lakin yaşanan bu vaziyet daima kesin bir şekilde %100 hamile olduğunun bir belirtisi olabilir diyemeyiz.

Şöyle ifade edelim; psikolojik anlamda zayıf, huzursuz ya da halsizsen, gereğinden fazla zayıfsan, yoğun bir işte görev yapıyorsan ya da mevsimler arası ısı değişimlerinden rahatsız oluyorsan ay hali gecikmen gebe kaldığına dair net sonuç veremeyebilir.

Gebe kadınların çoğu genelde hamile kaldığını bedenindeki pek çok faklılıklardan anlayabilir. bunlardan bazıları; mide yanmaları, yorgunluk halleri, zamansız sinirlenme, ağlama nöbetleri veya sebepsiz mutluluk hali gibi ani duygusal evrilmeler, göğüslerin büyümesi hatta bazı zamanlar acıyacak kadar büyüyüp ağrı yapmaları, vücudun genel olarak ödem tutması, kolların ayakların şişmesi, belde ağrıya benzeyen bir ağrı, sıklıkla idrara çıkma, bel ağrıları, göz bebeklerinde genişleme, fazlalaşan akıntılar, boşaltım sorunları gibi sıralanabilir. Genellikle gebe bayanların tarif ettiği şikayetler aynı adet dönemindeki sıkıntılara oldukça benzerlik gösterir. Bundan dolayı gebe kalmak isteyen bayanların ay hali durumlarını hamilelikle ayırt edememeleri sık sık rastlanan olaydır.