Hamilelik Emareleri İle İlgili İhtiyacınız Olan Şeylerin Tamamı

Çocuk sahibi olmak isteyen pek çok hanımın ay hali zamanında gün dahi gecikme gözlemlense aklında hayat bulan tek soru “hamilelik belirtileri nedir?” gibilerinden olup, süreç bitiminde ay hali kanaması görülürse işte bu belirsizlikler bayanları canını sıkabilir, hatta dönemsel olarak tekrar ediyorsa yorgunluğa sebep olabilir.
Doktorlar veya asistanlar kesin kararı söyleyebilmek amacıyla evde idrar yöntemiyle gebelik tahlili kontrolü yapılacaksa adet tarihinin üzerinden asgari beş gün geçmesini öneriyorlar, lakin kesin bir sonuç kan tahlilinde elde ediliyor elbette.

Pek çok süreç bayanlar için eşsizdir muhakkak lakin gebelik süreci bir kadın için hiç kuşkusuz çok önemli dönemlerdendir. Anneler meleklerini karnında barındırır gebelik süreci tamamında. Tam da bu zamanlarda çokça emek ve fedakarlık sunarlar. Baş ağrıları, halsizlik ve benzeri pek çok sorun karşılarına çıkabilir lakin bunların hepsi anne adaylarının neredeyse tamamında rastlanan basit hamilelik belirtilerine dahildir. Hamilelerin hamilelik belirtileri nelerdir? sorularını cevaplarken izah edeceğimiz hamilelik belirtileri bu bağlamda kabul edilebilir.

Hamileliğin oldukça önemli habercisi regl halinin gecikmesi olsa bile belli başlı belirtiler regl gecikmesinden önce dahi hamilelik durumuna delalet edebilir. Akıldan çıkarılmaması gereken hamilelik belirtilerinin insandan insana daha da ötesinde hamilelikten hamileliğe değişiklik göstereceğidir.

Hamilelik belirtileri ifadesiyle öncelikle aklımıza gelen durum adet gecikmesidir.
Lakin yaşanan bu olay her zaman kesin bir şekilde yüzde yüz gebe kaldığının bir emaresi her zaman olmayabilir.

Şöyle ki; ruhsal bakımdan zayıf, bitkin ya da vitaminsizsen, çok düşük kiloluysan, İş yerinde stres altında görev yapıyorsan ya da dönemsel değişikliklerden rahatsız oluyorsan adet gecikmen hamile olduğun hakkında kesin bir bilgi vermez.

Gebe kadınların çoğu genel olarak hamile olduğunu vücudundaki pek çok değişikliklerden fark edebilir. Bu değişiklikler; mide bulantıları, sürekli halsiz hissetmek, sebepsiz gerginlik, ağlama nöbetleri ya da anlamsız yere sevinç hali ve bunun gibi zamansız duygusal değişmeler, göğüslerin dolgunlaşması hatta bazen acıyacak kadar şişip acı vermeleri, vücudun genel olarak ödem oluşması, kolların ayakların şişmesi, belde ağrıya benzer bir acı hissi, sıklıkla wc ihtiyacı, sırt ağrıları, gözlerde genişleme, sıklaşan akıntılar, boşaltım enfeksiyonu şeklinde söylenebilir. Genel olarak hamile kadınların tarif ettiği problemler aynı ay başı zamanındaki sıkıntılara oldukça yakınlık gösterebilir. Bundan dolayı bebek isteyen bayanların adet emarelerini gebelikle ayırt edememeleri oldukça görülebilen durumdur.