Hamilelik Hesaplama Aracı ve Hafta Hafta Gebelik

Gebelik zamanları kuşkusuz kadınların yaşamlarındaki en önemli dönemlerden biridir. 9 ay dönemi boyunca ümitle yavrusunu bekler anne, yavrusuyla göz göze geleceği günün hayalini düşler hep. Gebelik hesaplama aracıyla sırdaş gibi olur adeta. Bu dönem kolay geçmez tabi bir çok konuda görüldüğü gibi işte bu hususta da zorluk yaşamadan huzura kavuşulmıyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir evlat dünyaya getirebilmek amacıyla hamilelikleri sürecinde kendilerine ve bebeklerine çok önem vermelidirler. Bu nedenledir ki mütemadiyen doktorlara kontrole giderek bebeklerinin son durumu hakkında bilgi edinirler ancak belli dönemlerde yaptırılan bu kontroller bazı zamanlarda yetmeyebilir. Tam bu hususta anne adayları doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak gebelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: doğuma ne kadar kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Buna benzer suallerin hemen hemen hepsinin cevabı gebelik hesaplama aracı ile bulunur.

Gebelik hesaplama programı seçiminde akılda tutulması gereken en mühim husus hesaplama aracının doğru çalışıyor olması ve hamileliğin düzenli olarak takip edilebilmesidir. Çünkü hamile kadınlar haftalık hamilelik takibi yaparak karnındaki miniğinin haftalık gelişimini ve neye benzediğini gözlemleyebilir.

Hamilelik süreçleri kadınların tümü için farklı farklıdır. Bir çok anne adayı çok rahat ve problemsiz bir gebelik dönemi seyrederken bir kısmı ise gebelik döneminde oldukça önemli problemler yaşayabilirler. Mide bulantısı, bitkinlik, hipertansiyon bunun gibi problemlerden başlıcalarıdır.

Bunun yanı sıra anne adayı gebelikte salgın virüslere göre de ek olarak dikatli olmalıdır. Çünkü annedeki belli başlı rahatsızlıklar bebek için istenmeyen etki oluştuması sonucunda bebeğın sağlığını etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapabilmenin diğer önemi ise gebelik sürecinde yaşanabilecek olası negatif durumlardan önceden haberdar olmanızdır. Bu vesileyle hamilelik durumunuzdan bilgi sahibi kalmanın yanı sıra şimdiye dek yaşanmış gebelik dönemi bilgilerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında özen gösterilmesi gereken diğer mevzu ise; gebelik hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hamilelik hesaplama yapıldığı sırada en çok yapılan hata son adet tarihi haricinde başka tarih yazılmasıdır.

Web ortamında bir çok gebelik hesaplama programı bulunmaktadır ayrıca bu programların bir çoğu stabil çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 vb. kelimeler yazarak araçlara erişebilirsiniz. Böylelikle bulabileceğiniz oldukça fazla hesaplayıcılar arasından en beğendiğinizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Bütün hamilelere mutlu ve kolay gebelikler temenni ederim.