Hamilelik Hesaplama Aracı ve Hafta Hafta Gebelik

Hamilelik zamanları hiç şüphesiz anne adaylarının ömürlerindeki en özel zamanlardan biridir. gebelik zamanı boyunca sabırla yavrusunu gözler anne, bebeğiyle rastlaşacağı anın hayalini kurar hep. Gebelik hesaplama programlarıyla sırdaş olur neredeyse. Bu süreç çok da keyifli geçmez mutlaka pek çok mevzuda görüldüğü gibi bu mevzuda da çile çekmeden feraha erişilemiyor.
Gebe kadınların tamamı sağlıklı bir çocuk dünyaya getirebilmek için gebelikleri döneminde kendilerine ve bebeklerine azami ölçülerde özen göstermelidirler. Bu nedenledir ki sık sık hastanelere muayeneye giderek bebeklerinin son durumu hakkında bilgi alırlar ancak ayda bir yaptırılan bu muayeneler zaman zaman yeterli gelmeyebilir. Tam bu durumda anne adayları doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak hamilelik takibi yapabilirler.

Hamilelik zamanlarında sıkça merak edilen sorulardandır: bebeğim hangi gün doğacak? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlara benzer soruların hemen hemen hepsinin cevabı gebelik hesaplama aracıyla bulunabilir.

Gebelik hesaplama uygulaması seçiminde akılda tutulması gereken en mühim husus yazılımın doğru çalışması ve gebeliğin haftalık olarak takip edilebilmesidir. Çünkü müstakbel anneler haftalık gebelik takibi yaparak içindeki bebeğinin hafta hafta ilerlemesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu gözlemleyebilir.

Gebelik süreçleri bütün kadınlar için farklıdır. Bir çok anne çok huzurlu ve problemsiz bir gebelik dönemi seyrederken bir kısmı ise gebelik döneminde ciddi problemler yaşarlar. kusma, halsizlik, baş dönmesi gibi benzer sorunlardan bazısıdır.

Bunlara ek olarak gebeler hamilelikte salgın hastalıklara göre de fazladan tedbirli olmalıdır. Zira anne adayındaki bazı hastalıklar anne rahmindeki bebek için negatif tesir oluşturur ve sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Hafta hafta hamilelik takibi yapmanın diğer önemi de hamilelik sürecinde görülebilecek olası negatif hallerden evvelden haberdar olmanızdır. Bu vesileyle hamilelik sürecinizden haberdar olmanın yanı sıra şimdiye kadar yaşanmış hamilelik süreci bilgilerinden istifade edersiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında dikkat edilmesi gereken diğer durum da; gebelik hesaplaması yaparken adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hesaplama yaparken sıkça yapılan problem son adet tarihi haricinde farklı tarih yazılmasıdır.

İnternet ortamında sayısız gebelik hesaplama yazılımı bulunmaktadır ve bu programların bir çoğu sorunsuz çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 gibi ifadeler yazarak uygulamalara erişim sağlayabilirsiniz. Böylelikle elde edeceğiniz sayısız uygulamalar arasından çok sevdiğinizi dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.

Yararlı olması ümidiyle.