Hamilelik Hesaplama Programı ve Gebelik Hesaplama Aracıyla Bebeğinizden Haberdar Olun

Gebelik süreci kuşkusuz kadınların hayatındaki en değerli süreçlerden biridir. gebelik dönemi boyunca sabırla yavrusunu bekler anne, yavrusuyla tanışacağı anın rüyasını görür hep. Gebelik hesaplama programıyla sırdaş olur adeta. Hamilelik süreci çok da keyifli geçmez mutlaka bir çok hususta görüldüğü gibi bu konuda da sıkıntı çekmeden rahata erişilemiyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir evlat dünyaya getirebilmek için hamilelikleri döneminde kendilerine ve bebeklerine azami ölçülerde dikkat etmelidirler. Bu sebeptendir ki mütemadiyen hastanelere muayeneye giderek miniklerinin sağlığı ile ilgili bilgi alırlar lakin zaman zaman yaptırılan bu kontroller her zaman yeterli gelmeyebilir. İşte bu hususta anneler hekim kontrollerinin yanında bireysel olarak hamilelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: doğuma ne kadar kaldı? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlara benzer ifadelerin neredeyse tümünün yanıtı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunabilir.

Gebelik hesaplama aracı seçerken akılda tutulması gereken en önemli konu programın hatasız çalışması yanında hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira hamile kadınlar hafta hafta hamilelik takibi yaparak karnındaki yavrusunun hafta hafta büyümesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu gözlemleyebilir.

Hamilelik zamanları bütün kadınlar için farklılık gösterir. Bir çok anne adayı çok huzurlu ve sorunsuz bir hamilelik süreci geçirirken pek çoğu ise bu dönemde oldukça önemli sorunlar yaşayabilirler. kusma, halsizlik, tansiyon yükselmesi bu sorunlardan bazısıdır.

Bunların yanı sıra anne adayı hamilelikte salgın virüslere karşı da ek olarak önlem almalıdır. Zira hamile kadınlardaki bazı hastalıklar bebek üzerinde negatif etki oluşturarak bebeğın sağlığını negatif etkileyebilir.

Hafta hafta hamilelik takibi yapmanın bir diğer önemi ise gebelik sürecinde rastlanabilecek muhtemel istenmeyen hallerden evvelden haberdar olmanızdır. Böylelikle hamilelik döneminizden bilgi sahibi olmanın yanı sıra bu zamana dek yaşanmış gebelik süreci bilgilerinden yararlanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında üzerinde durulması gerekli olan diğer bir durum da; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada tarih bölümüne adet olduğunuz son tarihin ilk gününü yazmanızdır. Çünkü hesaplama yapılırken sık sık yapılan hata adet tarihinin son günü yerine başka tarih veya tarihler girilmesidir.

İnternet dünyasında bir çok gebelik hesaplama programı mevcuttur ve bu uygulamaların pek çoğu doğru çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama gibi kelimeler aratarak araçlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun gibi ulaşabileceğiniz pek çok uygulamalar arasından çok sevdiğinizi dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Hepinize huzurlu ve kolay gebelikler temenni ederim.