Hamilelik Hesaplama Uygulaması ve Hamilelik Hesaplama Programıyla Meleğinizden Haberiniz Olsun

Gebelik süreci hiç kuşkusuz bir kadının hayatındaki en özel süreçlerden biridir. 9 ay zamanı boyunca sabırla bebeğini gözler anne, meleğiyle tanışacağı zamanın hayalini kurar daima. Gebelik hesaplama programıyla arkadaş gibi olur neredeyse. Gebelik süreci rahat ilerlemeyebilir tabi her konuda tecrübe edildiği gibi işte bu konuda da sıkıntı çekmeden rahata varılamıyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir bebek dünyaya getirebilmek amacıyla gebelikleri döneminde kendilerine ve bebeklerine çok özen göstermelidirler. bundan dolayıdır ki mütemadiyen doktorlara kontrole giderek miniklerinin sağlık durumu hakkında bilgi alırlar lakin belli dönemlerde yaptırılan muayeneler her zaman yetmeyebilir. Tam bu noktada anneler hekim kontrollerinin yanında bireysel olarak gebelik takibi yapmak isterler.

Hamilelik sürecinde sıkça dile getirilen sorulardandır: doğuma kaç gün kaldı? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlara benzer soruların hemen hemen tümünün cevabı gebelik hesaplama aracı ile bulunur.

Gebelik hesaplama aracı belirlerken dikkat edilmesi gereken en mühim husus programın hatasız çalışıyor olması yanında hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Çünkü hamile kadınlar hafta hafta hamilelik takibi yaparak içindeki bebeğinin hafta hafta ilerlemesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu bilebilir.

Hamilelik zamanları her kadın için farklılık gösterir. Pek çok bayan oldukça rahat ve problemsiz bir hamilelik süreci geçirirken bazıları ise hamilelik döneminde oldukça ciddi problemler yaşamaktadırlar. kusma, bitkinlik, baş dönmesi gibi benzer sorunlardan sadece bir kaçıdır.

Buna ek olarak hamileler hamilelikte salgın hastalıklara göre de fazladan önlem almalıdır. Zira anne adayındaki belli başlı virüsler bebek için olumsuz durumlar oluşturur ve sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapabilmenin diğer önemi ise gebelik sürecinde görülebilecek muhtemel negatif hallerden önceden haberdar olmanızdır. Bu vesileyle hamilelik döneminizden haberdar olmanın yanı sıra bu güne dek tecrübe edilmiş hamilelik dönemi bilgilerinden yarar sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında üzerinde durulması gerekli olan diğer bir konu ise; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada dönem kısmına adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hesaplama yapılırken en çok görülen hata son adet tarihi yerine başka tarih girilmesidir.

Web dünyasında fazlasıyla gebelik hesaplama programı bulunmaktadır ve bunların bir çoğu doğru sonuçlar vermektedir. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama vb. cümleler yazarak uygulamalara ulaşabilirsiniz. Böylelikle elde edeceğiniz oldukça fazla hesaplayıcıdan çok sevdiğinizi dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Bütün gebelere güvenli ve rahat hamilelikler dilerim.