Hamilelik Hesaplama Uygulaması ve Miniğim Ne Zaman Dünyaya Gelecek?

Hamilelik süreci şüphesiz anne adaylarının hayatındaki en değerli süreçlerden biridir. gebelik zamanı boyunca sabırla yavrusunu gözler anne adayı, miniğiyle rastlaşacağı anın rüyasını görür daima. Gebelik hesaplama programıyla sırdaş olur adeta. Bu zamanlar kolay geçmez mutlaka bir çok hususta tecrübe edildiği gibi bu mevzuda da zorluk yaşamadan feraha kavuşulmıyor.
Bütün anne adayları sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilmek amacıyla hamilelikleri sürecinde kendilerine ve bebeklerine çok dikkat etmelidirler. bundan dolayıdır ki sıklıkla hekimlere muayeneye giderek bebeklerinin son durumu hakkında bilgi alırlar ancak belli dönemlerde yaptırılan muayeneler her zaman yetmeyebilir. Tam bu hususta anneler doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak gebelik takibi yapabilirler.

Hamilelik sürecinde daima aratılan suallerdendir: bebeğim hangi gün dünyaya gelecek? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlar gibi suallerin neredeyse hepsinin cevabı gebelik hesaplama aracılığıyla bulunur.

Gebelik hesaplama aracı belirlerken akılda tutulması gereken en mühim husus aracın doğru çalışması ve hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira anne adayları hafta hafta gebelik takibi yaparak rahmindeki miniğinin hafta hafta büyümesini ve neye benzediğini takip edebilir.

Gebelik zamanları kadınların tümü için farklı farklıdır. Bir çok bayan çok keyifli ve problemsiz bir hamilelik süreci geçirirken pek çoğu ise hamilelik döneminde oldukça önemli problemler yaşarlar. kusma, bitkinlik, baş dönmesi bu sorunlardan başlıcalarıdır.

Yukarıdakilere ek olarak gebeler gebelikte salgın virüslere karşı da ayrıca dikatli olmalıdır. Zira hamilelerdeki belli başlı virüsler anne karnındaki bebek için olumsuz etki oluşturur ve sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapmanın bir diğer önemi ise hamilelik dönemlinde görülebilecek muhtemel negatif hallerden önceden haberdar olmanızdır. Bu sayede hamilelik döneminizden haberdar olmanın yanı sıra bu zamana kadar tecrübe edilmiş gebelik süreci tecrübelerinden istifade edersiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada tarih bölümüne adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hesaplama yapıldığı sırada en çok yapılan sorun adet tarihinin son günü girmesi gerekirken başka tarih girilmesidir.

İnternet dünyasında fazlaca gebelik hesaplama yazılımı mevcuttur ayrıca bu yazılımların pek çoğu doğru çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, gebelik haftası hesaplama gibi kelimeler girerek gebelik haftası hesaplayıcılara erişebilirsiniz. Böylelikle elde edeceğiniz oldukça fazla uygulamadan en beğendiğinizi dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Hepinize güvenli ve kolay gebelikler temenni ederim.